ÇORUHLU, İZMİR’İN FUTBOLDA YÜKSELEN DEĞERİ OLACAĞIZ 

Bölgesel Amatör Ligin yeni temsilcisi Özçamdibispor, gelecek sezon için iddialı ekip kurup hedefledikleri 3. Lige bir İzmir takımı daha kazandırmak istiyor
2019-2020 senesinde elinden kaçırdığı şampiyonluğu 2021-2022 sezonunda elde ederek kurulduğu tarihten bu yana ilk kez BAL Liginde mücadele edecek olan Çoruhlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı ve İşadamı olan Özçamdibispor Kulüp Başkanı Ahmet Çoruhlu gelecek sezon için iddialı konuştu.
 
2021-2022 sezonunda C grubunu namağlup 42 puanla lider tamamlayıp Play-Off oynamaya hak kazanan Özçamdibispor, Play-Off’larda topladığı 13 puanla namağlup şampiyon olarak BAL Ligine yükselen takım olmayı başardı.
 
Sezona Cumhur Özkurt ile başlayan ardından Sercan Buzcu ile devam eden ve Play-Off’ların ilk maçını Ahmet Saray’la oynayan, sonradan ise  İzmir’in de yakından tanıdığı Nedim Akgül’ü göreve getiren Özçamdibispor, üstü üste elde ettiği 4 galibiyet sonrası adını BAL Ligine yazdırmayı başarırken, lig ve Play-Off’larda oynadığı 19 maçta yenilgi yüzü görmeden sezonun rekorunu kırdı. ÇORUHLU; “HEDEFİMİZ TABİKİ DE 3. LİG
2022-2023 sezonuna şampiyonluk parolası ile çıkacaklarını dile getiren başarılı başkan Ahmet Çoruhlu, “ İlk senemizde şampiyonluğu kıl payı kaçırdı. İkinci senemizde Özçamdibispor’u şampiyon yaparak BAL Ligine çıkartmanın sevincini doyasıya yaşadık. Şimdi hedefim İzmir İline ve Bornova’mıza yakışır bir sezon yaşayıp, 3. Lige çıkma adına var gücümüzle mücadelemizi vereceğiz” dedi.  
“TESİSLEŞME İLE GÜÇLÜ OLACAĞIZ”
Yeni sezona Bayramdan sonra hazırlıklarına başlayacaklarını dile getiren Ahmet Çoruhlu, “Öncelikle arzuladığımız 3. Lige çıkmak istiyoruz. Bunun için tesisleşmenin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. 2 sene içinde kendimize ait bir tesisi kazandırmak istiyoruz. Bunu yapabilecek güce sahibiz. Kulübümüz ve camiamızla bu işinde üstesinden gelip, bir sonraki sezona kendi tesislerimizde 3. Ligde var olmak istiyoruz” diye belirtti.
 ÇORUHLU, “10 MİLYON’UN ÜSTÜNDE BÜTÇE AYIRACAĞIZ”
Sözlerine devam eden Çoruhlu, “2022-2023 Sezonunda ciddi yapılanma, doğru strateji ve iyi bir ekip anlayışı ile Kurban Bayramından sonra çalışmalarımıza start vereceğiz. Transfer bütçemizi ise 10 Milyon liranın üstüne ayarlayacağız. Bunun için Yönetim kurulumuz ve teknik heyetimizde çalışmalarımıza başlayacağız” dedi.
 “2 TEKNİK ADAMLA GÖRÜŞÜYORUZ”
 2022-2023 Sezonunda BAL Liginde mücadele edecekleri için planlamayı doğru yapacaklarını dile getiren Çoruhlu, “Ciddi anlamda 2 teknik adam ile görüşmelerimizi yapıyoruz. En kısa zamanda kararımızı verip Spor kamuoyu ile paylaşacağız” diye sözlerini noktaladı.

Kerim Küçük.