6 Takım KARARA KİLİTLENDİ

Çetin Zengin İzmir 1. Amatör Ligde finale kalan 4 takım ve tahkim kurulundan karar bekleyen 2 takım sabırsızlıkla kararın açıklanmasını bekliyor Yarın TFF Tahkim kurulu yemin töreni ile görevine başlayacak. Göreve başlar başlamaz, ilk olarak alınacak kararlar arasında İzmir’deki durum yerini aldığı gelen bilgiler arasında. Tahkim kurulunun yönetim kurulu kararı onaması durumunda 4 takımın mağduriyetinin giderilmesini, tahkim kurulunun yönetim kurulunun kararını bozması halinde ise 6 takımın mağduriyetinin giderilmesini kulüpler İzmir ASKF ve İl Temsilciliğinden mağduriyetlerinin giderilmesini beklemektedir. FİNALE ÇIKAN 4 TAKIM SÜPER AMATÖR LİGE ÇIKMAK İSTİYOR
Bu süre zarfında ertelenme kararı sonrası 4 takım yaklaşık 3 hafta hazırlıklarını sürdürerek maç tarihini beklemeye başlamıştı. Kurban Bayramı öncesi ve sonrası takımlar oyuncularına idman yaptıramamanın sıkıntısını yaşarken, kulüpler her geçen gün mağdur olmaları nedeni ile oyuncularını yeniden toplayamadıklarından ve kararın bir an önce kendi lehlerine verilmesini ve Süper Amatör Lige çıkarılmasını İzmir ASKF Başkanı Efkan Muhtar ve yönetim kurulu ile TFF İzmir İl Temsilcisi Selçuk Ergeldi’ye yazılı ve sözlü iletti.
Bu hafta kararın açıklanmasını bekleyen kulüpler, yeni sezon hazırlıklarına biran önce başlamayı temenni ettiler.
KARAR ONANIRSA 4 TAKIMIN MAĞDURİYETİ GİDERİLECEK.
Çetin Zengin İzmir 1. Amatör Ligde finale kalan Beydağ Belediyespor- Urla Belediyespor ile Gaziemir Gençlerbirliği – Yeşilyurtspor arasında oynanması gereken maçlar, İzmir 1461 Spor takımının tahkim kuruluna yaptığı itiraz sebebi ile final maçları ertelenmişti. Eski kararın onanması durumunda 4 takımın mağduriyetlerinin giderilmesi.
KARAR BOZULURSA 6 TAKIMIN MAĞDURİYETLERİ GİDERİLECEK.
4 takımın dışında yer alan İzmir 1461 Spor ve Çamdibi Gençlerbirliği ile ilgili ise tahkim kurulu kararı bozması durumunda 6 takımın mağduriyetlerinin giderilmesi.

Kerim Küçük.