Altınordu fabrikası 6 yıl sonra ilk kez durdu

Türk futbolunun oyuncu fabrikası Altınordu’da uzun aradan sonra ilk kez bu yaz döneminde oyuncu satışı gerçekleşmedi.
Son 6 yılda hem ülkemize hem de Avrupa futboluna önemli isimler kazandıran İzmir temsilcisi Altınordu, ilk defa gençlerine alıcı bulamadı.
İlk kez 2016’da milli yıldızlarımız Çağlar Söyüncü’yü Freiburg’a, Cengiz Ünder’i ise Başakşehir’e satarak dikkatleri üzerine çeken Altınordu, daha sonra pek çok genç oyuncuyu parlatarak kasasını doldurmuştu.
Altınordu’da yetişen Barış Alıcı, Berke Özer, Alican Özfesli, Yusuf Acer, Erce Kardeşler, Kerim Alıcı, Muhammet Taha Tepe, Ozan Can Oruç, Oğulcan Ülgün, Ravil Tagir ve son olarak Burak İnce ile Enis Destan bonservis bedeli alınarak üst lige giden gençler olarak dikkat çekti.
Altınordu transferle kadrosuna katıp parlattığı Gökhan Karadeniz, Metehan Mimaroğlu, Erhan Erentürk, Atakan Üner gibi oyuncuların satışından da gelir elde etti.
GÖZLER GENÇLERİN ÜZERİNDE
Altınordu’da yeni sezonda A takımda altyapı patentli 16 futbolcu kadroda yer alıyor.
İzmir ekibinde kaleciler Ali Emre Yanar, Serhat Öztaşdelen, Emirhan Emir, Mert Furkan Bayram, Arif Şimşir, defans oyuncuları Furkan Metin, Yusuf Yalçın, Rahmi Salih Kaya, Alperen Selvi, Yusuf Can Esendemir, orta saha oyuncuları Metehan Yılmaz, Muzaffer Kocaer, Sami Satılmış, Emre Oymak, forvet oyuncuları Emircan Gürlük ve Gökberk Efe, öz kaynak sisteminden çıkan isimler arasında yer alıyor.
Kırmızı-lacivertlilerin kaleci Ali Emre Yanar, Muzaffer Kocaer, Sami Satılmış ve Emircan Gürlük gibi gençleri parlatıp satma planı var.

Kerim Küçük.