Ahmet Önder’e ödülünü Erboy verdi… 

TMOK Fair Play Komisyonu tarafından her yıl düzenlenen Türkiye Fair Play Ödülleri’nde 2021 yılı kazananlarının ödülleri sahiplerine verilmeye devam ediliyor. Koronavirüs nedeniyle 2 yıldır büyük tören yerine, bireysel organizasyonlarla takdim edilen ödüllerden biri daha kazanan isme takdim edildi.
Ahmet Önder, 2021 yılı Türkiye Cimnastik Şampiyonası’na üç gün kala, barfikste altın madalyanın favorilerinden Ümit Şamiloğlu ayağının kırılması nedeniyle yarışmaya katılamamış, bu dalda şampiyonluğu Ahmet Önder kazanmıştı. Önder şampiyonluk madalyasını boynuna takar takmaz doğruca takım arkadaşı Ümit Şamiloğlu’nun evinin yolunu tutmuş ve altın madalyayı kendisine hediye etmişti. Ümit Şamiloğlu ise takım arkadaşının bu hareketinden etkilenerek kendisini TMOK Fair Play ödüllerine aday göstermişti. TMOK Fair Play jürisi de yapılan oylamada, Ahmet Önder’i Fair Play Şeref Diploması ile ödüllendirmişti.
AVNİ ERBOY TAKDİM ETTİ
İzmir Halkapınar Spor Tesisleri’nde 2021 İslami Dayanışma Oyunları hazırlık kampında çalışmalarını sürdüren Milli Cimnastikçi Ahmet Önder’in ödülünü, Fair Play Komisyonu Üyesi Ve Bostanlıspor Kulüp Başkanı Avni Erboy takdim etti. Bu ödülün hayatındaki en anlamlı ödüllerden biri olduğunu belirten Ahmet Önder, kendisine ve bu ödüle layık gören TMOK Fair Play Komisyonu’na teşekkür etti.

Kerim Küçük.