Berat Gökçe Koşusu’nu Utkunun Kızı kazandı

20 Ağustos Cumartesi akşamı, genç yaşta aramızdan ayrılan merhum Berat Gökçe adına düzenlenen mücadele, programın da en önemli randevusu olarak saat 20.30’da başladı.
3+ yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus olarak koşulan yarış (KV-6), 1900 metre mesafe çim pistte koşuldu. 7 safkanın birincilik mücadelesi verdiği 2022 yılı Berat Gökçe Koşusu’nu, Bülent Utkun’un sahibi ve yetiştiricisi olduğu, Seyit Gökçe tarafından antrene edilen 5 yaşındaki doru kısrak Utkunun Kızı (Bushranger – Sırnaşık / Red Bishop) jokeyi Muhammed Mir Bilgin ile kazandı.Koşuda ikinciliği, Galvatron (Win River Win – Galvanlı / Always A Classic) elde ederken, Boukephalos (Victory Gallop – Suzi / Banknote) üçüncü, Yahyahan (Buenos Aires – Tularosa / In The Wings) isimli safkan dördüncü ve Burakşah(Powerscourt – Kansas / Kahyasi) ise beşinci oldu.
Koşunun galibi Utkunun Kızı için bitiriş derecesi 1.58.26 olurken, farklar 3 Boy – 2,5 Boy – 2 Boy – 1 Boy şeklinde sonuçlandı.
Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına antrenörü Seyit Gökçe’ye kupasını, Bayram Gökçe verdi. Törene, İzmir Hipodrom Müdürü Cenk İşkara ile merhum Berat Gökçe’nin meslektaşları da katıldı.

Kerim Küçük.