Konak Belediyespor Kadın Futbol Takımı Altyapı Fırtına Gibi

Konak Belediyespor U13 ve U15 Kızlar İzmir’de Şampiyonluğa koşuyor. Oynadığı maçlarda elde ettiği galibiyet ile şimdiden şampiyonluğunu ilan eden Konaklı Kızlar, Turkcell Kadınlar Süper Lig yolunda emin adımlarla ilerliyor. Türkiye Futbol Federasyonu Kadın Futbol Ligleri Statüsünde düzenlenen 2021-2022 Futbol Sezonu Kızlar U13 ve U15 yerel müsabakaları olanca heyecanıyla sürerken Konak Belediyespor başarıdan başarıya koşuyor. Konak Belediyespor U15 Kız Futbol Takımı bugüne kadar yaptığı üç maçın üçünü de galibiyetle tamamlarken U13 Kız Futbol Takımı çıktığı beş maçtan da sahadan galibiyetle ayrıldı. Farklı skorlarla puan hanelerini dolduran Konak Belediyespor U13 Kız Futbol Takımı böylelikle şampiyonluğunu şimdiden ilan etmiş oldu.    
Altyapı sağlam
Halen devam eden yerel müsabakalarda aldıkları sonuçtan hayli memnun olan Konak Belediyespor Teknik Direktörü Varol Karul, amaçlarının altyapıdan yetiştirdikleri oyuncularla Süper Lig’de mücadele etmek olduğunu söyledi. Varol, “U13 ve U15 Kız Futbol Takımı bizim proje takımımız. Amacımız dış transferleri kapatıp kendi yetiştirdiğimiz oyuncularla Turkcell Kadınlar Süper Lig’de oynamak” diye konuştu.
Başkan Batur, hep destek tam destek
Konak Belediyespor Teknik Direktörü Varol Karul, “Konak Belediye Başkanım Sayın Abdül Batur’un hem sporun içinden gelmesi hem de çocukları çok sevmesi en büyük avantajımız. Çocuklarımızdan hiçbir şeyi esirgemeyen, her zaman maddi, manevi destek veren Konak Belediye Başkanımız Sayın Abdül Batur’a teşekkür eder saygılar sunarım” dedi.

Kerim Küçük.