Yeni İsim Gaziemirspor Oldu Resmen Yeni Dönem Başladı

Gaziemirspor Yeni Başkanı Çağrı Şırlancı Oldu. İlk Açıklama Şöyle:
Büyük Gaziemirspor Ailesi;
Bugün altyapısından yetiştiğim, formasını terlettiğim, son 5 yıldır yöneticiliğini yaptığım, ama en önemlisi ise doğduğum günden itibaren büyük bir tutkuyla taraftarı olduğum takımımın başkanlığına seçilmiş olmanın büyük gururunu yaşıyorum. Gururumu böylesine derin ve büyük yaşamamın birçok sebebi var elbet.
Yaşımın neredeyse iki katı kadar geçmişi olan bu büyük camianın birçok zaferine şahit oldum, bir o kadar da gözyaşına. Yüzlerce kilometre uzaklıktaki Kütahya, Afyon, Aydın deplasmanlarında bazen dayımın attığı gole sevindim, bazen abimin kaçırdığı penaltıya üzüldüm. Bu takımın efsanelerinin hikayelerini, efsanelerin kendilerinden dinleme şansına sahip oldum. Hikayesini dinlediklerim, izleyerek büyüdüklerim, öğrencisi olduklarım, birlikte oynadıklarım, kısacası Büyük Gaziemirspor Ailesi’nin her bir ferdi ya komşum, ya akrabamdı. Her birine bana bu sevgiyi aşıladıkları için minnettarım. Tabi ki de çıkılan bu yol sevgisiz olmaz, yalnız hiç olmaz. Benimle birlikte yola çıkan ve benimle benzer hikayeler yaşamış birçok abimiz, ablamız ve kardeşimiz ellerini taşın altına koyup kulüp organlarında yer alarak bize güç verdiler. Her biri birbirinden kıymetli olan yönetim kurulu üyelerimiz;
Sn. Agah CEYLAN, Sn. Ali GÖKTANIR, Sn. Enver KAPI, Sn. Hüseyin YORULMAZ, Sn. İbrahim ŞEKER, Sn. İsmail YAŞADI, Sn. Muharrem FETVACIOĞLU, Sn. Mustafa ADALAR, Sn. Niyazi GÜNER, Sn. Semih ABACI, Sn. Sertaç ÜNGÖR, Sn. Veysel Barış AYAN, Sn. Yiğit GÜR ve Sn. Zeki KAPI ‘ya yönetimimizde yer aldıkları için şükranlarımı sunuyorum.
Daha ilk günden yönetim kurulunda yer alan değerli yöneticilerimizle birlikte, gerçekleştirilecek faaliyetler konusunda gerekli çalışmalarımızı başlattık. Geçtiğimiz günlerde yürürlüğe giren yeni spor yasası gereği, spor kulüplerinin yapılarında bir takım zorunlu düzenlemeler yapılması ve dernek statüsünden çıkarılması gerekiyordu. Bu düzenlemelerle ilgili çalışmalarımızı hazırladık ve genel kurulun, yönetim kuruluna verdiği yetki ile tüzük değişikliğimizi gerçekleştirdik. Bu aşamada; yönetim kurulumuz olarak en başından itibaren arzu ettiğimiz bir değişikliği de gerçekleştirmiş olduk. Bilindiği üzere 1954 yılında kurulan “Gaziemirspor”, 2000li yılların başına kadar bu isimle varlığını sürdürmüş, kulübün tasviyesi ile birlikte farklı isimlerle yoluna devam etmiş ve son olarak “Gaziemir Gençlik ve Spor Kulübü Derneği” adıyla bugünlere gelmiştir. Yaptığımız tüzük değişikliği ile birlikte, takımımızın adı tekrardan “Gaziemirspor” olmuştur. Bizler de “Yine, Yeni, Yeniden Gaziemirspor” sloganımızla birlikte tekrar “Gaziemirspor” oluşumuzun büyük mutluluğunu yaşıyoruz. Bununla birlikte içerdeki değişimin dışa yansıdığı ilk yer olan ve 68 yıldır büyük bir onurla göğsümüzde taşıdığımız logomuzu çağa uygun olarak yeniliyoruz. Daha evrensel ve çağdaş bir görünümdeki güçlü hatlara sahip yeni logomuz, geleceğe bakışımızdaki güven ve kararlılığı temsil ediyor. Umarım taraftarlarımız da yeni logomuzu bizler kadar beğenir ve sahiplenir. Kulüp kurumsal yapısının temelini sağlamlaştırılması adına gerçekleştirmeyi arzu ettiğimiz başka çalışmalarımız da olacak. Tüm bunlarla birlikte en büyük hedefimiz sportif başarıyı hızlı ve kalıcı olarak elde edebilmek. 2022 – 2023 sezonunda sportif hedefimiz bölgesel amatör lige çıkmak olacak ve bu doğrultuda teknik ekibimiz Sn. Ulaş ŞIRLANCI, Sn. Onur Tevfik YAPICI ve Sn. Mustafa KILIÇ hocalarımıza, futbolcu kardeşlerimize, masöründen malzemecisine tüm ekibimize güvenimiz tam. Umuyoruz ki yolun sonu şampiyonluk olacak.
Tüm bunlara ilave olarak altyapı kategorilerinde kalpleri futbol aşkıyla yanan minik sporcularımızın çok sevdikleri Sn. Onur ÖZDEMİR hocamızla da kulübümüzün gelecek nesillerini yetiştirmeye devam edeceğiz.
Yaşadığım hayatın her anı bu büyük camia ile ilgili anılarla dolu. Hep birlikte yepyeni anılar biriktireceğimiz yeni dönemimizin; tüm yönetim kurulu üyelerimize ve taraftarlarımıza güzel günler yaşatmasını temenni ediyorum.
Saygılarımla.
Çağrı ŞIRLANCI
Gaziemirspor Kulübü
Yönetim Kurulu Başkanı

Kerim Küçük.