“ALNINDAN ÖPECEĞİM…”

İzmir ASKF Başkanı Efkan Muhtar ; “Kıymetli başkanımız mükemmel bir proje ortaya koydu. Yakından takip ediyorum, yüzde 50’si bitti. Söz veriyorum açılışında Muhittin Başkanımın alnından öpeceğim”
BAŞKAN İÇİN SPORCULAR ÜÇLÜ ÇEKTİ…
Karabağlar Belediyesi’nin nakdi yardım yaptığı ilçedeki amatör spor kulüpleri, 2022-2023 sezonunu coşkulu bir törenle açtı. Karabağlar Belediyesi Yeşilyurt Futbol Sahası’nda gerçekleştirilen törene, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba da katıldı. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, kulüp birliklerinin yöneticilerine sembolik çek teslim ederek, başarılı bir sezon geçirmelerini diledi. CHP Genel Başkanı Yardımcısı Veli Ağbaba da Karabağlar Belediye Başkan Muhittin Selvitopu’na, genç sporculara “üçlü” çektirerek teşekkür etti.
“ALNINDA ÖPECEĞİM…”
Coşkulu törende konuşan Cihan Demir ve Efkan Muhtar, desteklerinden ötürü Karabağlar Belediyesi’ne ve Karabağlar Belediye Başkan Muhittin Selvitopu’na teşekkür ettiler. Cihan Demir, “Cömert tutumları ve güçlü desteklerinden dolayı kendimizi çok şanslı hissediyoruz. İyi ki varsınız, iyi ki bizim başkanımızsınız” dedi.
Efkan Muhtar da, Karabağlar Belediyesi’nin yapımını sürdürdüğü Atatürk Gençlik ve Spor Merkezi’nin ilçe için önemini vurgulayarak, “Kıymetli başkanımız mükemmel bir proje ortaya koydu. Yakından takip ediyorum, yüzde 50’si bitti. Söz veriyorum açılışında Muhittin Başkanımın alnından öpeceğim” diye konuştu.
AÇIK KAPANACAK…
Karabağlar Belediye Başkan Muhittin Selvitopu da, gençleri kötü alışkanlıklardan, uyuşturucu belasından uzak tutmanın en önemli yolunun spora yönlendirmekten geçtiğini hatırlattı. Karabağlar Belediyesi olarak spora, kültür ve sanata, eğitime özel önem verdiklerini belirten Başkan Selvitopu, “İzmir’deki en büyük spor yatırımlarından biri şu anda Karabağlar’da devam ediyor. Bir aksilik olmazsa Atatürk Gençlik ve Spor Merkezi’ni Cumhuriyetimizin 100. yılında, çocuklarımızın, gençlerimizin hizmetine sunacağız. Böyle Karabağlar’daki çok önemli bir açık ortadan kaldırılacak. Futboldan voleybola, yüzmeden güreşe kadar hemen her branşın yer alacağı bu merkez, 500 bin insanımıza hizmet verecek. Zaman içinde ilçedeki uygun yerlere, yeni spor tesisleri kazandıracağız” dedi.
Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden ilerlemeye devam edeceklerini belirten Karabağlar Belediye Başkan Muhittin Selvitopu, “Spor rekabet ve yarış olduğu kadar aynı zamanda centilmenliktir. Bütün kulüplerimize dostluk, sevgi ve kardeşlik ortamında geçirecekleri başarılı bir sezon diliyorum. Mütevazı bütçemizden yaptığımız mütevazı yardım hesaplarınıza aktarıldı. Tüm sporcularımıza hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.
ÜÇLÜ ÇEKTİRDİ…
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba da, 18 yaşına kadar kendisinin de amatör futbolla ilgilendiğini belirterek, “Futbol müthiş zevkli, muhteşem bir oyun. Eminim aranızdan yeni Mustafa Denizli’ler, Çağlar Söyüncü’ler, Cengiz Ünder’ler çıkacaktır. Karabağlar Belediyesi’nin bu çam sakızı çoban armağanı nedeniyle çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Hepinize başarılar diliyorum. Yolunuz açık olsun. Karabağlar’da iki kız futbol takımı varmış. Umarım su sayı artar” dedi.
Veli Ağbaba amatör futbolculara, Karabağlar Belediye Başkan Muhittin Selvitopu lehine üçlü de çektirdi. Genç sporcular coşkuyla “Muhittin Selvitopu” diye tezahürat yaptılar.

Kerim Küçük.