İZVAK, GELENEKSEL MEDYA BULUŞMASINI GERÇEKLEŞTİRDİ

İZVAK Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erten Göztepe Başkanı Rasmus Ankersen Göztepe Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Sepil
Altay Başkanı Ayhan Dündar Altınordu İdari Direktörü Barış Ertosun Menemen FK Başkanı Bahri Ekmekçioğlu Bergama FK Başkanı Ve Ekmas CEO Barış Orhunbilge TSYD İzmir Şubesi Başkanı Bahri Okumuş, TÜRFAD İzmir Şube Başkanı Bahri Vreskala Katıldı. İzvak Başkanı Ali Erten:“Hiç bir şehirde olmayan örnek bir birlikteliğimiz var. Sahada rakip olan kulüplerimiz saha dışında işbirliği ve dayanışma içerisinde hareket edebiliyorlar. Bu konuda tüm Türkiye’de örnek oluşturuyoruz. İzmir’imizde bunu hep beraber el ele vererek başardık. Destek olan herkese çok teşekkür ederiz. Bunu daha çok geliştirmek için çaba harcıyoruz ve harcayacağız. Daha güçlü bir İzmir yaratmak istiyoruz. İzmir’imize ve Türk futboluna, gençlerimize inanarak, güvenerek Göztepe’miz vasıtası ile Türk futboluna yatırım yapan Rasmus Ankersen’e de teşekkür ediyoruz, hoş geldiniz diyoruz. Daima yanında olacağız.” Ekmas CEO Barış Orhunbilge:“1 aylık sürede iki kulübün idari, teknik ve transfer sürecini yönettik. Taşınmaz ve buna benzer işleri de yaptık. İzmir’e yakışacak bir yatırım yapıyoruz. Ve Menemen’de bu süreci tamamladık. 29 Eylül’de de Bergama FK’nın da işlemleri tamamlandı. Yakın zamanda yeni ismimizle Bergama’da da bu yola çıkıyoruz” Menemen FK Başkanı Bahri Ekmekçioğlu:“Ekmas Grubu olarak sportif yatırımlara başladık. Takımımızı hızlı bir şekilde Afyon’daki götürdük. Lige hızlı bir giriş yaptık. Şuan iyi durumdayız. İdari anlamda hem yeşil sahada hem de yeşil sahanın dışında etkinlikler yapıyoruz. “Eko Menemen” projemizle Haziran ayının sonuna kadar diğer sosyal projelerimize yola devam edeceğiz. İlerleyen zamanlarda da kadın voleybola yatırım yapmayı planlıyoruz”
Altınordu İdari Direktörü Barış Ertosun:Her zaman olduğu gibi enerji ve heyecanla temel misyonumuz doğrultusunda yolumuza devam ediyoruz “Göztepe Kulübü’nün yeni yönetim ve oluşumuna başarı diliyoruz. İzmirliler olarak onların her zaman yanındayız”
Altay Başkanı Ayhan Dündar:“Sezon başında geçmiş dönemden gelen futbolcularımızın takıma geç katılmasından dolayı iyi sonuçlar alamadık. Ancak toparlanma sürecindeyiz. Amatör şubelerde de elimizden gelen çabayı göstermeye devam ediyoruz.Kadın futbolunda da Süper Ligde yer alıyoruz. Daha önce altyapılarda mücadele bu sezon, voleybolda genç oyuncularımızla Voleybol 2 Ligi’nde yer alıyoruz. Biz, bu sezona “Umut Sezonu” adını verdik ve çok zor bir sezon olacak. İnşallah bu liglerde uzunca yıllar kalacak bir yapı sağlamak istiyoruz”
Göztepe Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Sepil:“Rasmus Ankersen ile, bugün ilk yönetim kurulu toplantımızı yaptık. Spor Bakanı, TFF Başkanı ve bir takım önemli ziyaretler gerçekleştiriyoruz.Futbola farklı açıdan bakan bir grubu getirdik. Sport Republic şirketi farklı bir ekip. Bunu yaptıkları işlerle gösteren en iyi yapan bir yapı. Rasmus Ankersen, şu ana kadarki süreci kendisi anlatacak. İzmir ve Türkiye adına heyecanlıyım. En çok üzüldüğüm konu ise 8 İstanbul ekibi Süper Ligde olduğu yerde İzmir’in temsil edilmiyor olması”
TSYD İzmir Şubesi Başkanı Bahri Okumuş:“Birbirleriyle sahada mücadele ederken, ortak menfaatleri için bir araya geliyorlar. Bu çok büyük bir başarı. TSYD’de bu paydaşın içerisinde yer alıyor. Bundan büyük mutluluk duyuyoruz. Son dönemdeki bu birlik ortamının getirdiği sonuçlarla uzun yıllardan sonra TFF içerisinde üç temsilcimiz yer aldı. Bu bizi memnun ediyor. TSYD olarak İzmir için her türlü işbirliğine açığız“
TÜRFAD İzmir Şubesi Başkanı Bahri Vreskala:“İZVAK’ın kurucularından biriyim. Kuruluşunda imzam var. Kapanma aşamasına gelmişken daha güçlü bir şekilde ayağa kaldıran Ali Erten ve Yönetimine ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu beraberliğin kıymetini bilmemiz lazım.”
Göztepe Başkanı Rasmus Ankersen:“Futbol yerel ve global bir oyundur. Ben Danimarkalı, eski bir futbolcuyum. Yaşadığım sakatlık sonrası antrenör olarak kariyerime devam ettim. Danimarka’da bir akademi kurdum ve burada 5 yıl boyunca antrenör olarak görev yaptım. İngiltere’de 14 yıl yaşadım ve burada futbolla ilgilendim. Londra’daki dönemimde ise 5 kitap yazdım. Bunların arasında tüm dünyada ses geitren bir kitap yazdım. Brendford’un sahibi bu kitabı okuyor ve ben onların radarına giriyorum. 8 yıl boyunca kendisiyle bir çok konuda fikir alışverişi yaptım. Kulübü en alt seviyeden ve en iyi yere getirdik. Daha sonra Sport Republic şirketi’ni kurduk ve bu proje ile dünya üzerinden kulüpleri araştırdık. İlk olarak İngiliz Southampton’ı bünyemize aldık. Bu kulüp bizim ilk sermayeli işimiz oldu. Göztepe, Southampton’dan daha büyük bir kulüp. Küçük bir kulüpten başlatarak büyük bir kulübe geçmiş olduk. Türkiye ve İzmir’e ilk kez iki yıl önce geldim. Buraya geldiğimde iki şeyi biliyordum. Birincisi Karşıyaka-Göztepe derbisi ve Altınordu altyapısının başarısı. İkinci geldiğinde de geçen sezon Altay’ın Göztepe’yi 2-0 yendiği maçta yer aldım. Bu maçtan sonra Mehmet Sepil ile işbirliği adımı atmaya karar verdik. Türkiye’deki futbol tutkusu ve keşfedilmeyen bir potansiyel var. İzmir’e her geldiğimde diğerinden daha çok seviyorum. İnsanlarını çok seviyorum. Biz, İzmir’de futbol amacıyla çalışmak için buradayız. Altyapı ve tesisleşme için yatırımlar yapmak ve daha iyisini geliştirmek için projelerimiz var. Biz sadece 1-2 yıllık yatırımcı değil daha uzun yıllarca kalan bir yatırım yapmak istiyoruz. İlk yıl bizim için emekleme dönemi ancak Mehmet Sepil ile olmak üzere bu işin üstesinden geleceğiz. Çok heyecanlıyım. Beş yıl sonra burada daha farklı bir şey konuşacağımızdan eminim”
TFF Yönetim Kurulu Üyesi Talat Papatya:“Umuyoruz bu birliktelik tüm Türkiye’ye örnek olur. Bundan dolayı da İzmirliler olarak memnunuz. Federasyondaki görevlerimizin farklılık yaratacağına inanıyoruz. Geçmişte şikayet ettiğimiz hakem atama konularını yapay zeka ve algoritmalarla bunu destekleme ve problemleri insan hatasından çıkartıp, ortadan kaldırmak istiyoruz. TFF 2 ve 3 Ligin canlı yayın haklarının verilmesi ve canlı yayınlanacak olması kulüpler ve futbolseverler için güzel bir gelişme oldu. Ciddi anlamda bütçelere de pozitif bir artısı olacaktır. Geçmiş dönemlere bakıldığında yayın gelirleri kulüplerin yüzde 120 ve 130 artış olacak. Ayrıca genç oyuncuların izlenmesi ve tanıtımı açısından da iyi bir fırsat olacak. Ben, federasyona hepinizin desteğiyle seçildim. TFF kurullarında İzmir’den 11 yıldır kimse yoktu ve artık bunu kırdık. İZVAK Başkanı Ali Erten, TFF Fair-Play ve Sosyal Sorumluluk Kurulu’na seçilirken, İZVAK Yönetim Kurulu üyesi Gökhan Kışla da Dış İlişkiler İcra Kurulu’na alındı. Devletimizin 100. yılı kutlayacak olmasından dolayı da proje ve fikirleri İZVAK çatısı altında geliştirmek istiyoruz. Elimizden geldiğince sorumluluklarımızı yerine getirmek için çalışacağız.”

Kerim Küçük.