ALAÇATI ESNAFLARINDAN, ALAÇATISPOR’A DESTEK YARIŞI

Alaçatı esnafları, ligin başarılı takımı Alaçatıspor’a tam destek olmaya devam ederken, takımı kahvaltıda ya da yemekte ağırlamak için adeta yarışıyor.

Bölgesel Amatör Lig 10. Grup’ta mücadele eden Alaçatıspor, son iki haftada grup lideri olmayı başarırken, taraftar ve esnaf desteği de büyüyerek devam ediyor. Alaçatılı esnaflar takıma maddi ve manevi her türlü desteği verirken, takımı kahvaltıda ya da yemekte ağırlamak isteyen esnaflar da takımı ağırlamak için birbirleriyle yarışıyorlar. Kulüp yöneticileri ve Teknik Direktörü Necip Emre Yılmaz, esnafın büyük ilgisinden çok memnun olduklarını ifade ettiler. 
 
“Alaçatı esnafının toplanıp, Alaçatıspor için bir şeyler yapmasını istiyoruz”
 
Alaçatıspor, Alaçatı’nın köklü işletmelerinden Alaçatı İmren’de, kahvaltıda ağırlandı. İşletmenin sahipleri Eren ve Ekrem Hayri Ölmezer kardeşler,  “Alaçatıspor’a her zaman destek olduk ve olmaya devam edeceğiz. Herkesin de destek vermesini istiyoruz. Özellikle Alaçatı esnafının toplanıp, Alaçatıspor için bir şeyler yapmasını istiyoruz. Alaçatıspor’a başarılarla dolu bir sezon diliyoruz” dediler. 
 
Gençalp,”Bu takım, Alaçatı’nın takımı”
 
Alaçatı Gençlik ve Spor Kulübü Genel Koordinatörü Malik Gençalp, kahvaltının ardından yaptığı açıklamada, “Alaçatıspor iyi gidiyor. Çeşme Belediye Başkanımız Ekrem Oran’ın da desteğiyle, yönetim, teknik kadro ve futbolcularımız, uyum içinde çalışıyor. Uyum olunca başarı da geliyor. Yönetim, takım için elinden gelen her şeyi yapıyor. Ben de Genel Koordinatör olarak üzerime düşen görevi fazlasıyla yapmaya gayret ediyorum. Daha ligin başındayız. Başarımızı devam ettirip, taçlandırmak istiyoruz. Bu takım, Alaçatı’nın takımı. Alaçatı’lılardan daha fazla ilgi bekliyoruz. Alaçatı esnafı da takıma sahip çıkıyor. Takımımızı sık sık yemekte ağırlıyorlar. Esnafımıza teşekkür ediyoruz. Taraftarımıza da takıma destek verdiği için teşekkür ediyoruz. Onlar takımımızın itici gücü” diye konuştu. 
 
“Bizim tek hedefimiz her maçı kazanmak”
 
Alaçatıspor Teknik Direktörü Necip Emre Yılmaz da bir açıklama yaparak, “Beş haftalık süreç içerisinde çok olumlu bir başlangıç yaptık. İlk maçımızda mağlup olmamıza rağmen ondan sonraki dört maçı kazanarak liderliğe oturduk. Ama takdir edersiniz ki  ligin daha başlarındayız. Daha çok erken. Bizim tek hedefimiz her maçı kazanmak. Önümüzdeki her engeli aşarak hedefimize yürümek istiyoruz. Ligde lider olmak çok keyifli. Tabi daha önemlisi liderliği sürdürebilmek” şeklinde konuştu.
 
“Esnafımızın bu ilgisinin ve birlikteliğin bizi başarıya götüreceğine inanıyoruz”
 
Alaçatı esnafının büyük desteğinden duyduğu memnuniyeti de aifade eden Teknik Direktör Yılmaz, “Alaçatı esnafımızın bize büyük desteği var. Bu desteğin sadece liderlikle ilgili olduğunu düşünmüyoruz. Sürekli kulübünün yanında olan bir esnafımız var. O kadar ki; ‘Şu gün kahvaltıya gelebilir misiniz?’, ‘Şu gün yemeğe gelebilir misiniz?’  diyorlar. Ajandamıza bakarak, ‘Şu gün gelebiliriz’ diyoruz. Esnafımızın bu ilgisinin ve birlikteliğin bizi başarıya götüreceğine inanıyoruz. Bir başarı olacaksa, bunun hep birlikte olmamızla geleceği inancı içindeyiz. Esnafımızın, taraftarımızın, futbolcularımızın, yönetimimizin ve biz teknik heyetin birlikteliği ve emekleriyle başarımızı sürdüreceğiz” diye belirtti. 

Kerim Küçük.