Efe Sarıca Altyapıbasket.com Özel Röportaj Konuştu

Her ülkede olduğu gibi bizim ülkemizde de seviye atladıkça zorluk derecesi artıyor. Ben de yıldız takımdan BGL seviyesine yükselince zorluk yaşamıştım. Deplasmanlar olsun, iç saha maçları olsun organizasyon olarak A takım seviyesine daha yakın bir lig. Bu yüzden bence genç oyuncuların tecrübe etmesi gereken bir lig olduğunu düşünüyorum.

Dediğiniz gibi basketbola büyük kulüplerin altyapılarında başlayan, bu kulüplerde A takım görmüş oyuncuların Misli.com TBL’ye gelme kararı almaları kolay olmuyor. Ancak ben genç oyuncuların oynaması gerektiğini düşünüyorum. Daha fazla süre almak, sertliğe ve kavgaya adapte olmak, takımın en önemli parçalarından biri olmak için Misli.com TBL’ye geldim. Aslında hepimizin amacı aynı üst seviyeye ulaşmak, ama basamak basamak gitmek lazım ve benim için en iyi adımın bu olacağını düşündüm.

Oyunumda her özelliğimi geliştirebileceğimi umuyorum. Her zaman daha iyi olmak için çalışmalarımı sürdürüyorum.

Üst seviye oyuncu olmak istiyorum, ama dediğim gibi hayallerime ulaşmak için çalışmayı devam ettirip basamakları birer birer çıkmam gerektiğini biliyorum.

Çoğu oyuncudan bir şeyler almaya çalışıyorum. Vasilije Micić Anadolu Efes’i Tofaş’tan beri takip ediyorum oyununu çok geliştirdi.

Babam Ufuk Sarıca hep yanımdaydı ve bunun bana yaşıma göre daha tecrübe verdiğini düşünüyorum. Ama tabii ki dezavantajları da olabiliyor.

Kerim Küçük.